niedziela, 14 lipca 2013

Mole książkowe

Cześć dziewczęta!

Dzisiaj mamy strasznie powolny dzień, ponieważ nad ranem wróciłyśmy z wieczora panieńskiego Oli przyjaciółki :) Zapraszam Was na post dotyczących moich (Agaty) ulubionych książek. 
W czasie roku akademickiego pochłaniam książki we wszystkich środkach komunikacji a w domu raczę się komputerem. Natomiast w wakacje sytuacja staje się poważniejsza bo zamieniam się w typowego nolife'a i zaszywam się na działce ze stertą książek. Najgorszym rozwiązaniem dla mnie jest pojechanie do biblioteki i zastanie pustego regału - oczywiście w cudzysłowie, ponieważ zawsze są książki ale nie zawsze te, które mnie interesują. Tak więc ostatnio wypożyczyłam książki Anne Bishop - w domu sprawdziłam, że to 2 i 3 część ;o Znowu niefart. Przez kilka dni nie mam książek do czytania. Na szczęście jutro mam w planach kolejne odwiedziny w bibliotece i znalezienie czegoś dla siebie. 

Chciałabym Wam troszkę opowiedzieć o trylogii Trudi Canavan. Rok temu zaczęłam trylogię 'Era Pięciorga'. Czemu czytanie zajęło mi blisko rok? Wyjaśniłam to już wyżej - nie zawsze trafiam na moje książki i ludzie tak jak ja uwielbiają przetrzymywać literaturę w domu :D 


Cykl książek składa się z: 'Kapłanka w bieli', 'Ostatnia z dzikich', 'Głos bogów'. Na zachętę wkleję Wam skrót pierwszej z książek, abyście zdecydowały czy warto przeczytać te pozycje. Czemu nie wklejam kolejnych? Kolejne skróty to odpowiedzi na zadawane pytania w części pierwszej. Ja osobiście nie lubię wiedzieć jak skończy się opowieść. Jednak jak dla mnie jest to doskonała literatura powiązania wątków bitew, miłości i podejmowania oraz trudnych życiowych wyborów. Dodam jeszcze, że takiego typu książki są doskonałe dla dziewczyn, które fascynuje czas wojen, fantastyka i odrobina magii. Autorka zachęca umysł do wyobrażania sobie obrazów oraz nadludzi. W każdej z książek jest umieszczona mapa, aby łatwiej zrozumieć sytuację zamieszczoną w tekście.

Kapłanka w bieli 

Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, miała niewiele czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłej mocy, jaką bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają nieznani czarownicy z południa odziani w czarne szaty, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i pozostali Wybrani pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i zjednoczyć pod swoim sztandarem cały północny kontynent. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie nauczy się wykorzystywać swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by uratować sprzymierzone krainy

Na pewno wiele z Was czytało już te książki. Dajcie znać co o nich sądzicie :)

11 komentarzy:

 1. Przyznaję szczerze, że pierwsze słyszę o tych książkach ;)
  Ja lubuję się w Sparksie i Moccii :))

  OdpowiedzUsuń
 2. już dodaję do "do przeczytania" na lubimyczytac.pl :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytaliśmy z moim P. wszystkie 3 trylogie tej autorki. Zaczynaliśmy od trylogii Czarnego Maga, która bardzo mi się podobała, zwłaszcza druga część. Później przeczytaliśmy właśnie Erę Pięciorga - była ok, ale nie ujęła mnie tak bardzo jak pierwsza z trylogii. Na końcu przeczytaliśmy trylogię Zdrajcy, moim zdaniem najsłabszą z trzech. Generalnie lubię te książki, są dobrze pisane a historia wciąga. Jeśli lubisz taką tematykę, polecam serię Terry'ego Goodkinda - Miecz Prawdy. Tam części jest bardzo dużo, jedne lepsze, drugie gorsze, ale generalnie fabuła potrafi wciągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. słyszałam już wiele o tej trylogii ze własnie jest godna zainteresowania. obserwuję ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. nie słyszałam o niej;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja bardzo lubię tą serię :D ale o czarnym magu bardzije przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie słyszałam o tej sadze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie ta trylogia.

  OdpowiedzUsuń
 9. słyszałam o tej trylogii ale nie miałam okazji czytać ;P

  OdpowiedzUsuń