niedziela, 30 marca 2014

Perełki z antykwariatu

Cześć Kochane!
Całkiem niedawno obiecałyśmy Wam post z zakupami z antykwariatu - czyli coś dla moli książkowych. Zarówno ja i Ola jesteśmy fanatyczkami czytania różnego typu literatury. Często zjawiamy się w bibliotece wypatrując nowości, jednak wiecie jak to jest - nie zawsze wystarcza cierpliwości na oczekiwanie aż ktoś odda kolejną część książki. 
W związku z tym przy ostatniej wizycie w antykwariacie postanowiłyśmy wybrać kilka książek. Ja oczywiście sięgnęłam po Trudi Canavan, zdecydowałam się na ostatnią część z trylogii Czarnego Maga -Wielki Mag. Zapłaciłam 24 zł( 43 zł nowa książka ) za stan idealny, jedyna 'usterka' to dedykacja dla byłego właściciela. Pokusiłam się również na Dzieci Szepty Mgły w twardej oprawce - tutaj nie widać aby książka była przez kogokolwiek wcześniej czytana. Dostałam ją w cenie 18 zł, gdzie w księgarni zapłaciłabym 29 zł. 
Ola gustuje w innych książkach niż ja dlatego też wybrała dla siebie Heather Graham - Mordercza gra - 6 zł (9,90 zł). Idąc tym tropem, kolejna decyzja padła na Teda Dekkera Mroczna Kolekcja 22 zł (34,90 zł), James Patterson Sędzia i kat 16 zł (29 zł). Na koniec coś dla miłośników Nory Roberts, widziałam jaki orzech do zgryzienia miała Ola, prawie tak jak ja z Trudi. Trudno wybrać między dobrą książką a lepszą ;p Tym razem skusiła się na książkę W samo południe w twardej oprawie - 16 zł (39,90 zł).

To co już wspominałam, książki są w stanie idealnym, świetnie zadbane i praktycznie nie widać żeby ktoś je czytał. Uważam, że kupowanie książek w antykwariacie jest opłacalne, osobiście mam sentyment do książek i niechętnie oddałabym swoje. 

Jak podobają się Wam nasze niekosmetyczne zakupy? Może polecicie nam jakieś pozycje książkowe? Może chcecie przeczytać jakąś recenzję książki? Wielkiego Mistrza już zdążyłam przeczytać, więc w niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się kilku słów na temat całej trylogii. 

Życzymy udanego tygodnia :* ! 


9 komentarzy:

 1. znam tylko Trudi niestety
  u mnie nie ma w okolicy takiego antykwariatu gdzie byłyby i takie nowsze książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam antykwariaty - można w nich znaleźć prawdziwe CUDA w fantastycznych cenach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj czasem można znaleźć takie cudeńka :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo udało Ci się perełek wynaleźć :) Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miłej lektury. Chyba też muszę się wybrać na takie polowanko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz sporo książek do przeczytania! :P Z chęcią zapoznałabym się z niektórymi pozycjami z tej kolekcji. :)

  OdpowiedzUsuń